Novosti / Hrvatska zajednica županija

 • „Volim svoju županiju“ kao poruka mlađim generacijama
 • „Volim svoju županiju“ kao poruka mlađim generacijama
 • „Volim svoju županiju“ kao poruka mlađim generacijama
 • „Volim svoju županiju“ kao poruka mlađim generacijama
 • „Volim svoju županiju“ kao poruka mlađim generacijama
 • „Volim svoju županiju“ kao poruka mlađim generacijama
 • „Volim svoju županiju“ kao poruka mlađim generacijama

„Volim svoju županiju“ kao poruka mlađim generacijama

U suradnji sa Sisačko-moslavačkom županijom, u Sisku je 9. studenog otvorena izložba najboljih fotografija pristiglih na natječaj Hrvatske zajednice županija „Volim svoju županiju“.

Cilj natječaja je promocija prirodnih ljepota i kulturne baštine svih hrvatskih županija te poticanje snažnijeg regionalnog identiteta. Natječajem se željelo potaknuti umjetnike i amatere da sami stvaraju i razmišljaju o svojoj županiji kao destinaciji koja, osim svojih ljepota, nudi i zanimljive sadržaje prilagođene objavljivanju u novim medijima.

Sisačko-moslavački župan Ivo Žinić otvorio je izložbu ističući kako je najvažnije da ove poruke dopru da onih najmlađih, na kojima svijet ostaje:

„Naše županije imaju puno toga različitog, ali i puno toga zajedničkog jer, gledajući ove fotografije bez oznake mjesta, svaki kraj čini se poznat i to je ono što nas povezuje. Hrvatska zajednica županija povezuje različite regije i mi pokušavamo promovirati naše krajeve i naša područja s ciljem da u budućnosti ovdje ostanu mladi ljudi. Želimo da naše županije opstanu i želimo ih oživjeti, želimo da nam državna vlast omogući stvarnu funkcionalnu i fiskalnu decentralizaciju kako bismo uspjeli u ispunjenju ovog cilja„

Fotografije postavljene na izložbi dočaravaju određene trenutke, pokazuju bogatstvo kulturne i prirodne baštine županija promatrane okom naših autora. Okupljenima se obratila autorica najbolje fotografije iz Sisačko-moslavačke županije Ivana Žinić:

„Jedno ljetno predvečerje, šetnja našom šetnicom, aparat uvijek uz mene i dogodio se taj trenutak, slikala sam i tad nisam razmišljala da ću ikada poslati nešto na natječaj. Drago mi je što je upravo ovaj neobičan motiv, na prvu hladan, ali kada bolje razmislite, veoma sadržajan, uspio žiriju dočarati trenutak života u našem gradu. Živjela sam i radila u Zagrebu ali eto, srce me vratilo u Sisak i jako sam sretna zbog toga“.

Izložbu možete pogledati u Narodnoj knjižnici i čitaonici Vlado Gotovac Sisak.