Projektom je i uspostavljena suradnja s ustanovama za strukovno obrazovanje na nacionalnoj i međunarodnoj razini, gospodarskim sektorom i visokim učilištima da bi se stvorili uvjeti za pružanje visokokvalitetnog obrazovanja.
Osnovano je Gospodarsko-obrazovno vijeće kao savjetodavno tijelo, edukacija za preko 40 odgojno-obrazovnih radnika na području vođenja i upravljanja te vrednovanja i osiguranja kvalitete, uspostava suradnje sa sedam ustanova za strukovno obrazovanje u RH itd.
Nadalje, izrađeni su za obrazovanje odraslih standard zanimanja, standard kvalifikacija i strukovni kurikulum za dva nova zanimanja, izrađena su četiri izborna modula i uvedena u redovnu nastavu, izrađena su i uvedena tri neformalna programa za obrazovanje odraslih, modernizirani su programi za učenike s teškoćama i osobe s invaliditetom, educirano je preko 200 osoba iz područja profesionalnog usmjeravanja i samozapošljavanja, provedeno testiranje 200 učenika na darovitost, osmišljen program za rad s darovitim učenicima, provedene radionice za profesionalno usmjeravanje i samozapošljavanje za učenike i nezaposlene osobe itd.
Osim nositelja projekta, Industrijsko-obrtničke škole Šibenik, partneri su bili Šibensko-kninska županija, Srednja škola Metković, Tehnička škola Šibenik, Obrtnička komora Šibensko-kninske županije, Fakultet strojarstva i brodogradnje Zagreb, Fakultet elektrotehnike i računalstva Zagreb, Impol TLM d.o.o., Ivanal d.o.o., Klima elektro Šupe, Electrolux d.o.o., ZM-Vikom d.o.o, Capax d.o.o., Gambi d.o.o. i Auto centar Šibenik d.o.o.